‘Donör Ol Hayat Kurtar’ sloganıyla 4 yılda yaklaşık 250 bin kişilik donör adayı havuzunun oluşmasında büyük rol oynayan Belki de Sensin, yakalandığı kanser sonucu geçen yıl hayatını kaybeden kurucularından Merve Dilara Kurt’un adını vereceği vakfın kuruluş çalışmalarına başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belki de Sensin kurucularından Aykut Kadir Kurt, vakıf ile daha ciddi projelere imza atacaklarını ve karşılaştıkları sorunlar karşısında çok daha hızlı çözümler üreteceklerini belirtti.

Vakfın kuruluşu için gerekli miktarın toplanması için bir kampanya başlattıklarını ifade eden Kurt şunları söyledi:

‘Türkiye’nin en sevgi dolu, en hayat kurtaran vakfını kuruyoruz. Adını da, hasta yatağında olsa dahi yaptıklarıyla bu onuru en fazla hakeden sevgili kurucumuz, bizim için hâlâ hayatta olan Dilara’ya armağan ediyoruz. Belki de Sensin’in de için de yer alacağı çok sayıda yeni sosyal projeyle sizlerle olacak, yeni güzelliklere imza atacak. Vakıf kurabilmek için belli bir paraya ihtiyacımız var. Biz bunu sadece tek bir yardımseverden de bulabilirdik ve bu bağlamda bazı görüşmeler de yaptık. Ancak böyle olsun istemedik. Dedik ki, biz koskoca bir aileyiz ve bunu birlikte başarmalıyız. 10 TL, 50 TL ve 300 TL’lik seçeneklerimiz seni bekliyor. Aynı kök hücre donörlüğünde olduğu gibi, bunu da ertelemeyelim. Çok zamanımız yok, hemen desteklerimizi sunalım ve çevremizle paylaşalım.’